IBS KIRSAL BÖLGELERDE KATARAKT AMELİYATLARI DEVAM EDİYOR.

İBS derneğinin katarakt ameliyatları yardımı Afrika’da hızla devam ediyor. Hayırseverlerin katkılarıyla yapılan  8. Etapta ameliyatları tamamlanan hastalar yeniden görebilmenin sevincini tekrardan yaşıyorlar.

Dernek yetkilileri, bir insanın sahip olduğu en değerli şeylerden olan görebilme yetisini tekrar kazanan katarakt hastalarının sevinçlerini anlatacak kelime bulmanın zor bulunduğunu söylüyorlar. Tekrar görebilme hayallerini çoktan unutan yaşlılar ameliyattan sonrasında tekrar görebildiklerine kendileride güçlükle inanıyorlar. Duydukları coşku ve mutluluğu “ALLAH Razı Olsun sebep olanlardan” diyerek dile getiriyorlar.

Geçtiğimiz hafta 100 yoksul etiyopya'lının daha ameliyatı gerçekleştirilerek gün ışığına kavuşmaları sağlandı. Katarakt hastalığının yoğun olarak görüldüğü güney bölgesinde yapılan ameliyatlar önümüzdeki günlerde de devam edecek. Afrika’da 1 bireyin katarakt ameliyatı 100$ karşılığında yapılabiliyor. Organizasyonlarına yardım etmek isteyen hayırseverler  web sitelerinden veya + 90 216 545 71 71 numaralı telefonlarından kendileriyle irtibata geçebilirsiniz. Dernek haberleri olarak bu tarz vakıflardan ve derneklerden Allah razı olsun başarılarının devamını dileriz.

Web Sitesi : www.ibs.org.tr

İletişim       : + 90 216 545 71 71

 

Tüm hakları saklıdır